Челси силан у лондонском дербију, Петровић још једном сачувао мрежу

Фудбалери Челсија савладали су екипу Вест Хема 5:0 у лондонском дербију у оквиру 36. кола Премијер лиге, а српски голман Ђорђе Петровић још једном је успео да сачува мрежу
Челси силан у лондонском дербију, Петровић још једном сачувао мрежуGetty © Ryan Pierse

Како се сезона ближи крају, Челси игра све боље - у 36. колу "плавци" су прегазили градског ривала, екипу Вест Хема, и дошли до 15. тријумфа у такмичењу.

Српски голман Ђорђе Петровић није имао превише посла пред својим голом,па је успео још једном да сачува своју мрежу у дебитантској сезони у Премијер лиги.

Екипа Маурисија Покетина питање победника решила је у првом полувремену, када је головима Палмера, Галагера и Мадуекеа стекла три гола предности.

Коначан резултат поставио је двоструки стрелац Колумбијац Николас Џексон - головима у 48. и 81. минуту.

Колико је Челси био доминантан у овом мечу говори чињеница да је најбољи играч гостију био голман Ареола, који је уисао чак девет одбрана.

"Плавци" су тако стигли до седмог места на табели, па иако је то изгледало немогуће током сезоне, бориће се за излазак у Европу.

У другој утакмици одиграној у истом теремину, Брајтон је у финишу меча савладао Астон Вилу 1:0.